jchzm.JPGogl

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

(16 - 23.VI.2024 r.)

 

Dziś 11-ta niedziela zwykła. Królestwo Boże jest w nas. Od momentu Chrztu Świętego mamy obowiązek rzetelnej troski o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Widzialną formą Bożego Królestwa jest życie wspólnoty Kościoła, która jest zgromadzeniem ludu Bożego wokół swego Mistrza. Uczestnictwo w liturgii niech obudzi w nas na nowo świadomość odpowiedzialności za losy Bożego Królestwa.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W dzisiejszą niedzielę, Fundacja Św. Antoniego z Ustronia obchodzi swoje patronalne święto z okazji obchodzonego wspomnienia Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 10.30, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Fundacji, ofiarodawców i wszystkich wspomagających jej dobroczynną działalność. Po Mszy Św. rozdawane będą chleby Św. Antoniego. Przedstawiciele Fundacji prowadzą dziś przed kościołem kwestę na jej dalszą piękną i bardzo potrzebną działalność.

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 17. VI. –  wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, Patrona tutejszej Parafii,
  • w piątek, 21. VI.            –  wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. To także ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Św. aby podziękować Bogu za przeżyty rok i prosić o Boże Błogosławieństwo na czas wakacji.

W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, będziemy obchodzić Odpust Parafialny ku czci Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, Patrona naszej Parafii. Suma Odpustowa za wszystkich Parafian i Gości zostanie odprawiona o godz. 10.30.

 

Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 15.30.

  • Zapraszam do Sakramentów Świętych: Pokuty i Eucharystii i trwania w łasce uświęcającej.
  • Okazja do Spowiedzi Św. - w tygodniu, podczas nabożeństw, przed Mszą Św.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

http://dzielointronizacji.pl/wp-content/uploads/2021/09/Jezusowi-Chrystusowi-Krolowi.pdf

https://sercedlamateuszka.pl

Życzę wszystkim wiele radości, zdrowia i pokoju.

Niech Wam Bóg błogosławi!