albogl

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA

(20 - 27.I.2019 r.)

Dziś 2 niedziela zwykła. Cud w Kanie Galilejskiej stanowi początek wszelkich znaków, poprzez które Pan Jezus objawia swoją chwałę i wzywa uczniów do wiary. To wezwanie jest wciąż aktualne. Jezus Chrystus przypomina nam o słabości naszej wiary i pragnie, abyśmy jeszcze bardziej w Niego uwierzyli.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą modlitwą chcemy ogarnąć intencję powrotu do Jednej Owczarni Bożej i Jednego Pasterza.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele charytatywne diecezji jako jałmużna postna.

 

Obchody liturgiczne tygodnia:

- w poniedziałek, 21.I.      –   wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

- w czwartek, 24.I.           –  wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

- w piątek, 25.I.                –  święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan,

- w sobotę, 26.I.                –   wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

W środę, 23 stycznia, zapraszam na nabożeństwo modlitewne do Św. Ojca Pio. o godz. 16.00. Po Mszy Św.  osobiste uczczenie relikwii świętego Ojca Pio.

Zapraszam również w pozostałe dni tygodnia na nabożeństwa, na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

         

Zakończyły się w naszej Parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin, tradycyjna Kolęda. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem do swoich Domów i Rodzin. Dziękuję za okazywaną życzliwość, serdeczność, jak również za Waszą ofiarność, wyrażającą się w trosce o potrzeby materialne naszej parafii. Bóg zapłać za każde z serca czynione dobro dla tutejszej parafii. Pragnę zapewnić Was o pamięci modlitewnej, odprawianych Mszach Św. w Waszych intencjach.

 

W dzisiejszą niedzielę, przy wychodzeniu z kościoła zbierana jest kwesta na pomoc rodzinom dotkniętym tragedią wojny w Syrii w ramach prowadzonej przez Caritas Polska akcji „rodzina rodzinie”.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 stycznia,  po drugiej Mszy Św.

  • Okazja do Spowiedzi Św. – w tygodniu, podczas nabożeństw przed Mszą Św.
  • Sprawy kancelaryjne, zamawianie intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Życzę wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli, wiele radości, pokoju, dobroci i obfitości Bożych Łask.

Niech nam Bóg błogosławi !

powrót