albogl

UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

(21 - 28.IV.2019 r.)

 

Oto dzień, który Pan uczynił ! Gromadzimy się dziś z radością, aby przeżywać dzień, w którym nasz Pan, Jezus Chrystus, zwyciężył grzech i ze śmierci przeszedł do życia. Uczestnicząc w Eucharystii, darze Zmartwychwstałego Pana, prośmy Go, abyśmy odrzucając codziennie wszelki grzech, podążali za Nim do nowego życia w światłości.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.

 

Pięćdziesiąt dni, od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością, jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego Chrystusa.

Dzisiaj, w WIELKANOC i jutro w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, Zapraszam na Msze Św., o godz. 9.00 , 10.30, 12.00 i  16.00. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 12.00. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę obchodzimy ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zapraszam na nabożeństwa, w ramach trwającej Nowenny, przygotowujące nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa te będą odprawiane przez cały tydzień, o godz. 15.30. Msze Św. w tygodniu odprawiane są o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę, przy wychodzeniu z kościoła, zbierana będzie kwesta na pomoc rodzinom dotkniętym tragedią wojny w Syrii w ramach prowadzonej przez Caritas Polska akcji „rodzina rodzinie”.

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, po II Mszy Św.

Bardzo serdecznie dziękuję za zorganizowanie w naszym kościele Ciemnicy i Bożego Grobu.  Dziękuję za składane na ten cel ofiary pieniężne, dziękuję za wszelkie dobro czynione dla naszej Parafii. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoimi łaskami i Błogosławieństwem.

 

  • Zapraszam do Sakramentów Świętych: Pokuty i Eucharystii i trwania w łasce uświęcającej.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni nas wszystkich Swoją Mocą

i doprowadzi nas do Chwały Zmartwychwstania. ALLELUJA !

powrót