albogl

XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

(15 - 22.VII.2018 r.)

 

Dzisiaj 15 niedziela zwykła. Eucharystia umacnia nas do realizacji zadań, które wynikają z tego, że jesteśmy przez Pana Boga powołani, by być uczniami i prorokami nowego Królestwa.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

 

W nadchodzącym tygodniu obchodzimy następujące dni liturgiczne:

  • w poniedziałek, 16.VII.   –  wspomnienie NMP z Góry Karmel,
  • w piątek, 20.VII.              –   oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z „Koronką” o godz. 16.00 i Mszę Św. sprawowaną do Miłosierdzia Bożego za zmarłych i w intencji czcicieli.

Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach i Adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedziele o godz. 15.30, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 16.00. W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego, w sobotę odmawiamy różaniec.

W przyszłą niedzielę, przy wychodzeniu z kościoła, zbierana będzie kwesta charytatywna na potrzeby ludzi biednych,  na  pomoc rodzinom dotkniętym tragedią wojny w Syrii w ramach prowadzonej przez Caritas Polska akcji „rodzina rodzinie”.

 

Trwajmy w łasce uświęcającej i przyjmujmy jak najczęściej Pana Jezusa w Komunii Św.

  • Okazja do Spowiedzi  – w tygodniu, podczas nabożeństw przed Mszą Św.
  • Sprawy kancelaryjne, zamawianie intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Witamy w naszej Parafii wszystkich Gości: kuracjuszy, urlopowiczów. Życzymy Wam miłego wypoczynku i pobytu, powrotu do zdrowia. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i wszelkich Bożych Łask. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych, radosnych wakacji. 

Niech Bóg zachowa nas wszystkich w Swojej opiece  i niech  nam błogosławi !

powrót